První 3D tištěný dům se zelenou střechou od Envilope

První 3D tištěný dům se zelenou střechou od Envilope

Připravujeme pro vás živé setkání s Prvokem! V pozměněném termínu 1.10. pořádáme přímo na terase Prvoka setkání architektů, projektantů a stavitelů na téma staveb šetrných k přírodě.

Stáhněte si pozvánku a program.

První ukázky technologie aditivního 3D tisku byly k vidění v Brně během Festivalu architektury 2020. Uplynulo jen pár měsíců a v Praze už stojí, tedy pluje první tištěný dům!

Prototyp tištěného domu Prvok má ambici změnit vývoj ve stavebnictví. Architektura inspirovaná organickým světem získá své tvary díky robotickému rameni. Počítač si informaci přečte, jako to dřív dělal mistr stavebník. Sám pak navede trysku do cíle s milimetrovou přesností.

Konec kostičkám a nudným tvarům, přicházejí ladné křivky a organické tvary. Jak Prvok vznika? Mohutné robotické rameno v tichosti, kladlo hmotu řádek po řádku jako cukrářka, když zdobí dort. Jen místo šlehačky vrstvil betonovou směs obohacenou o nano-polypropylenová vlákna. Vyzrálá skořepina je ve výsledku pevnější a odolnější než běžný stavební beton. Hotovou stavbu pokrylo vegetační souvrství Envilope, které Prvoka pasivně chladí a chrání ho před sluncem. Právě soulad s přírodou a soběstačnost charakterizuje kompaktní rekreační stavbu, která byla představena 18.8. na břehu Vltavy.

Oslovila Vás technologie aditivního 3D tisku z betonu? Kontaktujte Envilope, propojíme vás s těmi správnými lidmi :-)

Líbí se Vám Prvokova zelená střecha a zelená fasáda? Jsme tu pro to, abychom i vaše vize proměnili ve skutečnost.Máte-li nějaký dotaz, neváhejte se na nás obrátit.

Kontaktní formulář

Články v kategorii Aktuality

Envilope. Partner odpovědných stavitelů.

Společnost s původním názvem Smart Roof Solution, s.r.o. byla založena za účelem odborných instalací vegetačních souvrství na střechy stavebních objektů. Ozeleňování zastavěných území, stejně jako retence vody je v dnešní době klíčová aktivita v boji se suchem a klimatickou změnou.

Přečíst článek

Povídání o zelených střechách v Česku

Jaké je sledovat proměnu omšelé mrtvé plochy střechy v zelenou zahrádku? Jsme na cestě, kdy se standardem každé ploché střechy stane zelená? Na tyto a podobné otázky odpovídá Jaroslav Všetička z Envilope. Shlédněte záznam z moderované debaty věnované zeleným střechám.

Přečíst článek